Novinky 2014

PF 2015

PF 2015

———————————————————————————————-

 Poslední dvě prosincové soboty jsme se s Ambrou a Berrisou prošli na kozlanských honech. Ten první připomínal počasím spíše jarní dny, ale na druhý přimrzlo a konečně to vypadalo jako v zimě.

Ambra a její trošku těžší zajíc ;-) Berris před výřadem

Seznamka mlaďochů se zvěří Ceďa s Ambrou

 

————————————————————————————————-

prosinec 2014

Letos to opět na moc sněhu nevypadá, ale radovali jsme se na první zimní vycházce se smečkou deermounťáků i z té trošky sněhu, která pokryla kozlanská pole spolu s pořádnou ledovkou. Největší srandu z toho měli samozřejmě naši nejmladší – Cedruš a Caesar.

Zleva Kira, Cedra, Caesar, Ambra, Berris

Caesar (vlevo) a Cedra Ambra s tat´kou na honu ve Vážanech

————————————————————————————–

6. 10. 2014

Všechna štěňátka už jsou ve svých nových domovech a mají se u nových majitelů velice dobře. Děkujeme všem za zprávy. A kdo zůstal doma? V rodných Kozlanech bude vyrůstat pod tatínkovým dohledem Caesar a ve Zlíně bude hlídat jeho sestřička Cedruška;-)

Cedra Caesar

Sourozenci Cedra a Caesar

—————————————————————————————————–

22. 9. 2014

Máme pořád volného jednoho pejska 😉

Volný pejsek Volný pejsek

———————————————————————————————————-

13.-14. 9.2014

Druhý zářijový víkend se konal již 26. ročník Memoriálu Mileny Štěrbové. Mezinárodní všestranné zkoušky loveckých slídičů se odehrávaly tentokrát na Uherskohradištšku, zúčastnilo se jich 17 psů. Náročné zkoušky i díky nepříznivému počasí úspěšně dokončilo jen 8 psů a naštěstí byli mezi nimi i dva kokří zástupci. My jsme tam samozřejmě nemohli chybět aspoň jako diváci, i když s naším Adamem to bylo trochu náročnější 😉

Vítěz MMŠ 3.místo MMŠ, II.c. 4.místo MMŠ, II.c.

Adam na MMŠ

—————————————————————————————————-

8. 9. 2014

Štěňátka už mají 7 týdnů a postupně se budou rozcházet do nových domovů. Volný je ještě jeden pejsek. Nové společné fotky ve fotogalerii vrhu C 😉

Hromadné foto vrhu C

—————————————————————————————————————————–

27. 8. 2014

Štěňátka už mají 5 týdnů. Volný je už jen 1 pejsek.

Přidány fotky otce štěňátek Omara Fargo Bohemia do fotogalerie.

Štěňátka 5 týdnů

————————————————————————————————

19. 8. 2014

Přidány další fotky štěňátek. Mají už 4 týdny. 😉

Štěňátka vrhu C 4 týdny

———————————————————————————————————–

5. 8. 2014

A další týden je za námi. Štěňátka už koukají na svět, prozkoumávají okolí a začínají se hlasitěji projevovat. Více fotek ve fotogalerii vrhu C.

Štěňátka vrhu C Štěňátka vrhu C necelé 3 týdny

 

————————————————————————————————-

28. 7. 2014

Štěňátka už mají za sebou první týden, mají se čile k světu a přibírají pěkně na váze 😉

Vrh C Kira a její vrh C

———————————————————————————————————–

19. 7. 2014

!Máme štěňátka!

V dopoledních hodinách po dvou dnech neklidu a hrabání nor po celém dvoře začala naše Kira konečně rodit. Porod probíhal ukázkově, do 3 hodin od začátku byl celý vrh C na světě! Narodilo se nám osm zdravých štěňátek – 5 pejsků a 3 fenky! Kira je jako vždy pečlivá matka. Myslím, že na to, že inseminace byla provedena zmrazeným semenem, je počet štěňat překvapivý a nečekaný, troufám si říct, že i raritní! 😉 Mé velké poděkování za spolupráci patří MVDr. Přinosilové (VÚVL Brno) a MVDr. Vitáskovi (VFU Brno)!

Přijímáme rezervace na štěňátka od vážných zájemců! Můžete nás kontaktovat na e-mail pytelova.p@seznam.cz nebo na tel. 724 578 975.

Kira a její vrh C

—————————————————————————–

červen, červenec 2014

Tyto dva poslední letní měsíce jsou plné změn a novinek. Jedna velká šťastná událost se stala 2. června , když se nám narodil náš syn. A jak řekla jedna moje kamarádka chovatelka – jako správní chovatelé jsme začali od „A“ 😉 Jmenuje se Adam Stoklásek…

Náš Adam v obležení psích tetiček ;-)

A aby těch přírůstků nebylo u nás málo, a abych se o té mé tzv. dovolené nenudila, nakryli jsme naši Kiru. A krytí to nebylo jen tak nějaké. Tentokrát jsme nenavštívili žádného psího ženicha, ale rozhodli jsme se pro inseminaci. Došlo tak trochu ke splnění našeho snu, že bychom se ještě dočkali v budoucnu potomků po našem prvním psu Omarovi, o kterého jsme nečekaně přišli. CH CZ Omar Fargo Bohemia byl pes výborného exteriéru, vynikající povahy a hlavně úžasných loveckých vloh. Ještě než odešel, nechali jsme udělat kryokonzervaci jeho semene. A v půlce června nám ultrasonografické vyšetření potvrdilo březost naší Kiry! Inseminace byla úspěšná!  🙂

Omar Fargo Bohemia Omar Fargo Bohemia

——————————————————————————————————————–

10. -11. 5. 2014

Klubová výstava KCHLS Humpolec

Jeden květnový víkend jsme se s Berris a celou rodinou vypravili na tradiční klubovou výstavu do Humpolce, která je vždy mimořádná setkáním většiny chovatelů a příznivců všech plemen našeho klubu. I když jsme nepočítali ve velké konkurenci s nějakým převratným výsledkem, pan rozhodčí z Anglie byl ještě přísnější než jsme čekali a to na všechny zlaté kokry, které většinou všechny ohodnotil známkou VD a D. My jsme bohužel odešli se známkou dobrá, což byla pro nás premiéra 😉 Ale s předvedením jsme byli spokojeni, bylo vidět, že Berris byla plně soustředěna a až na její trošku lepší kondici jí nebylo nic vytknuto.

Berris v kruhu Berris při posuzování

Berris Berris s paničkou

——————————————————————————-

Duben, květen 2014

V průběhu dubna a května jsme se docela dost věnovali s Berris přípravě na zkoušky. Jelikož čekáme v červnu přírůstek v rodině ;-), tak asi během prázdnin nebudeme mít tolik času a snad zvládneme aspoň nějaké zkoušky navštívit, protože naše Berris je zatím nadšená z každého aportu a natěšená na jakoukoliv práci.

Přinášení pernaté Vlečka Přinášení kachny z hluboké vody

 ——————————————————————————-

 Březen 2014 – Výlet na Větrníky

Jako každý rok jsme i letos vyrazili na Větrníky, kde to všechno kvetlo o něco dříve než v minulých letech. Holky se nemohly nabažit výhledu z hlaváčky přeplněných strání.

———————————————————————————–

Leden, únor 2014
 
Zelená zima ;-)
 
 

Lednová vycházka v Kozlanech