Novinky 2015

PF 2016

————————————————————————————————————————

28. 11. 2015

Hon  Kozlany

281120155634

Poslední listopadovou sobotu jsme s Berrisou a Ambrou strávili na honě u nás v Kozlanech, holky si to opět užívaly a radostně pracovaly, více fotek zde.

———————————————————————————————————–

Po technických problémech na našich stránkách a zkušebním provozu konečně aktualizujeme a doplňujeme….. 😉

říjen, listopad 2015

3. -4. 10. 2015  MKVZ slídičů Horní Kněžeklady

DSC01597

Na celý první říjnový víkend jsme se s Berrisou vypravili do jižních Čech do Horních Kněžeklad, kde se konaly XXX. Mezinárodní klubové všestranné zkoušky slídičů CACIT a CACT. Berris nakonec zkoušky úspěšně dokončila, samozřejmě opět se svými obvyklými výstřelky, v III. ceně s 350 body a tím se stala naším prvním všestranným kokrem 🙂 Zkoušek se celkem zúčastnilo 13 slídičů, dokončilo je 10, z toho úspěšně došli 3 angličtí kokři!

DSC01608 DSC01609

A aby toho nebylo málo, hned další víkend 10. října si Berris zopakovala podzimní zkoušky tentokrát klubové, na které jsme se vydali do Slovče. Berris vybojovala I. cenu s 214 body a CACT! Pro letošní rok to byly naše poslední zkoušky.

DSC01610

A sezóna podzimních honů začíná….:-)

24. 10. jsme vyrazili s Berris a Ambrou na takový menší vycházkový první hon v Kozlanech, který se kvůli počasí velice vydařil, bylo jako na jaře. Více fotek zde

241020155484 241020155508

21. 11. jsme vyrazili na hon do sousední honitby do Vážan. Berris i Ambra si donesli jak zajíce, tak i kohouty. Na výřadu bylo celkem 69 kohoutů a 15 zajíců. Více fotek z honu zde

211120155560 211120155590 211120155577

 

——————————————————————————————————————————-

19. září 2015

NVP Brno

19. září se Cedra a Caesar zúčastnili Národní výstavy v Brně, posuzoval JUDr. Jindřichovský a setkali jsme se tam ještě s jejich dalšími dvěma sourozenci Corou a Cirem. Všichni byli ve třídě mladých a obdrželi následující známky: Cedra V1 CAJC, Caesar V2, Cora V2, Cir VD.

DSC00946 (640x480) Caesar Cedra

 

———————————————————————————————————————-

23. 8. – 6. 9. 2015

„Zkoušky a zase zkoušky“

Během posledních 3 týdnů se toho tolik dělo, že jsem jaksi nestíhala ani novinky aktualizovat. Každý víkend jsme měli nějakou akci a holky (Ceďa a Berris) se střídali jak na běžícím páse jak v tréninku, tak i ve zkouškách.

ZK vloh Brno Dvorska - zástupci slídičů

23. 8. jsme si s Ceďou zopakovali Zkoušky vloh tentokrát organizované KCHLS v Brně Dvorska. Ceďa získala I.cenu, titul resCACT, hold pár bodů chybělo, ale pro mě v ten den byla jednička a byla jsem s jejím výkonem spokojená, snad to půjde tak i dál. Fotky z průběhu zkoušek od pana Ing. Milíka můžete shlédnout zde.

V tropickou sobotu 29. 8. nastoupila Berris na Podzimních zkouškách v Letonicích (okr.Vyškov) a doběhla v II.ceně s 176 body, plný počet bodů nám pokazila poslední disciplína, kdy se Berris rozhodla odevzdat kachnu koroně a ne mně 😉

Berris II.c. a její kolegyně na zkouškách Anny z Dřínového kopce s p.Sedlákem III.c.

Berrinčina vlečka Berrinčina dohledávka pernaté Přinášení kachny

První zářijovou neděli 6. 9. Berris absolvovala Barvářské zkoušky ve Švábenicích (okr. Vyškov) a skončila v III. ceně se 70 body pro svou nesoustředěnost na barvě, trénovat se musí pořád…

                                 Berris BZ III.c. Berris na BZ

Taky nás během srpna navštívil Clery (Herry) Deermount z Prahy, sourozenci se nezapřou.

Omar, Ceďa, Clery (zleva)

A pořád se u nás jen netrénovalo, ale Ceďa sem tam spolupracuje i s naším Adamem…;-)

Adam s Ceďou

 

 

—————————————————————————————————————————————–

8. 8. 2015

Klubová výstava KCHLS Pardubice

KV Pardubice-Cedra Deermount, Caesar Deermount (vpravo)

Na zámku v Pardubicích se konala další Klubová výstava španělů zařazených v KCHLS. V příjemném prostředí pardubického zámku jsme přežili tropickou sobotu a Cedra s Omarem obdrželi pěkné posudky od anglického rozhodčího Mr. Boba Jacksona ( CHS Mompesson), i když se oba umístili na druhých místech: Cedra Deermount – tř. mladých, výborná 2 , Caesar (Omar) Deermount – tř. mladých, velmi dobrá

                                   Caesar Deermount, tř. mladých, velmi dobrá   Tř. mladých - Cedra Deermount výborná 2, Cora Deermount velmi dobrá 3

Caesar (Omar)   Cedra

 

 

——————————————————————————

11.-12. července 2015

Berris, LZ II.c., ZSVP III.c.

Klubové lesní zkoušky a Klubové zkoušky vodní práce KCHLS Švábenice

Minulý víkend jsme strávili s Berris ve Švábenicích, kde se konaly v sobotu Lesní zkoušky a v neděli Zkoušky speciální vodní práce, obojí pod záštitou KCHLS. Účast slídičů byla na obojích zkouškách velice malá a převládaly plemena retrieverů, ale všichni slídiči zkoušky dokončili.I když máme pořád co pilovat (hlavně panička) a k dokonalosti máme daleko, podařilo se Berris zkoušky úspěšně absolvovat – lesní zkoušky v II. ceně (238 b.) a SVP v III. ceně (57 b.). V neděli nás navíc poctil svojí návštěvou Clery (Henry) Deermount – sourozenec Cedi a Omara.

Berris po dokončení barvy

Clery (Henry) Deermount

 

————————————————————————————————

16. května 2015

Caesar a Cedra, ZK vloh Kozlany

Zkoušky vloh Kozlany

Tak máme za sebou další úspěšný víkend. Cedra i Caesar absolvovali zkoušky vloh, které se konaly u nás v Kozlanech (OMS Vyškov). Cedra doběhla v I. ceně se 178 body a byla na prvním místě z osmi slídičů a zároveň nejmladším účastníkem zkoušek. Caesar skončil v II. ceně se 150 body. Na zkoušky se za námi dojel podívat jejich brácha Cir (alias Bady), který byl tak šikovný, že mohl klidně zkoušky absolvovat s námi, tak snad příště 😉

Skupina slídičů absolvující zkoušky i s panem rozhodčím Vítězové zkoušek vloh malé plemena

Sourozenci Cir, Caesar, Cedra (zleva) Cir po sestřihu vlevo, Cedra, Caesar

—————————————————————————————————-

9.-10. května 2015

Caesar a Cedra se svými poháry

Klubová a Speciální výstava v Humpolci

O tomto víkendu jsme vyrazili v plné sestavě na tradiční výstavy do Humpolce. V sobotu se konala Klubová výstava KCHLS, kokry posuzovala Mrs. Vibe Borregaard Madsen z Dánska a naši nejmladší nás mile překvapili. Caesar obdržel ve třídě mladých známku výborná 1, CAJC a Cedra výborná 1, CAJC, Klubový vítěz mladých. Výstavu absolvovala i jejich sestra Cora a ta dostala známku velmi dobrá 2 jen proto, že se cítila lépe mimo výstavní kruh.
V neděli jsme nastoupili na Speciální výstavu, na které posuzovala Mrs. Jessie Borregaard Madsen z Dánska. Caesar dostal známku výborná 1, CAJC a Cedra výborná 2.

Caesar při posuzování v sobotu Caesar Deermount, V1, CAJC (KV Humpolec) Cedra Deermount, V1, CAJC, Klubový vítěz mladých (KV Humpolec)

KV Humpolec-Caesar i Cedra CAJC Sourozenci - Caesar, Cedra, Cora (zleva)

Caesar Deermount, V1, CAJC (SV Humpolec) Výstavní premiéru měl i Adam ;-)

—————————————————————————————

4. května 2015

Konečně po dlooouhé době aktualizace …

Dny plynou jako voda a ne že by se u nás nic nedělo, právě naopak, ale toho času po večerech nějak ubývá… Tak tady je aspoň pár fotek, takový rychlý průřez posledními pěti měsíci…;-)

Jak vypadají naši nejmladší? Caesar (alias Omar) a Cedra mají 9 měsíců a dělají nám jen samou radost, právě se připravují na svoje první zkoušky a výstavy.

Cedra Deermount 8 měs.  Caesar Deermount 8 měs.

Cedra (vlevo) a Caesar Cedra a její voda

Naše jarní dny venku…

Cedra (vlevo) a Berris Cedra (vlevo) a Berris nad Malenovicemi Cedra a Berris

A když naši pesani hlídají našeho Adama nebo naopak…

Adam mezi Berris a Cedrou Adam s Berris a Cedrou

A takhle u nás krásně vypadala zima…

Kira, Ambra,Berris, Caesar, Cedra (zleva) Výlet na Kohutce

Kokři v tahu ;-) Cedra a Berris Na běžkách v Malenovicích

 

 

 

 

PF . 2015