2012-2013

Tak se u nás vegetilo přes svátky…

Kira pod stromečkem Vycházka o Vánocích, i když tomu ta zelená tráva moc neodpovídá

PF 2014

————————————————————————————————————

Podzim 2013

Většina listopadových a prosincových víkendů patřila jako každý rok honům hlavně na drobnou zvěř v naší i okolních honitbách. Naše smečka samozřejmě nemohla chybět, a i když výřady nebyly tak bohaté jako v loňských letech, i přes to si to pesani užili a pracovali na výbornou. Více fotek z honů ve fotogalerii.

Hon Kozlany Berris na svém prvním velkém honě

Hon Milonice Ambra a její vydobytý kohout Výřad na honu ve Vážanech

Berris se taky konečně dočkala svého kohouta Svačinka na honu v Kozlanech Poslední hon v Kozlanech

———————————————————————————————————————

Konečně aktualizace

8.10. 2013

Po skoro dvou plně zaneprázdněných měsících jsme se konečně dostali k aktualizaci a máme docela dost novinek, které se na sklonku léta udály 🙂

Naše Berris splnila všechny podmínky pro chovnost, chybějící rentgen kyčlí (DKK) dopadl, tak jak jsme očekávali – s výsledkem 2/2, což byla poslední podmínka kromě zkoušek a výstav, které už absolvovala, ale určitě neusneme na vavřínech 😉

Berris

Poslední srpnovou  sobotu naše celá psí smečka nemohla chybět na velké akci – naší svatbě! Už se jmenujeme Pavlína a Zdeněk Stokláskovi…Fotky vypovídají o všem a pesani se samozřejmě dočkali svého slavnostního řízku 🙂

Rozloučení se svojí ještě svobodnou paničkou Páneček Už se jde konečně na hostinu..

 Společná svatební

V polovině září se poprvé konal sraz všech příznivců kokřího plemene v Držkové na Zlínsku, což bylo pro nás skoro za rohem, tak jsme tam nemohli samozřejmě s celou smečkou chybět. I přes nepřízeň počasí jsme procvičili plno disciplín, které nás budou čekat na zkouškách příští rok a taky i ty, které potřeba nebudou, ale bylo zajímavé si je vyzkoušet. Už se tedˇtěšíme na příští sraz!

Na srazu nás navštívili i welšíci Berris s Kirou v akci u obůrky s divočákem

Poslední zářijový víkend 27.-29.9.2013 jsme byli obhlídnout Mezinárodní klubové všestranné zkoušky v Nedachlebicích, kvůli pracovním povinnostem jsme se mohli zúčastnit aspoň v neděli a stálo to opravdu za to – nádherná honitba, plno zvěře, tak doufejme, že se i na stejném místě bude konat příští rok MMŠ.

Nedělní nástup na MKVZ Před disciplínou nahánění

—————————————————————————————————————————————-

17. 8.2013

Klubové zkoušky vloh Brno Dvorska

Berris KZV I. cena CACT

Krásnou slunečnou sobotu jsme s Berinkou strávili nedaleko Kozlan v Brně Dvorska, kde se konaly Klubové zkoušky vloh. Zkoušek se zúčastnilo 13 slídičů a retrívrů, z toho 4 angl. kokři. Celé dopoledne nenechali zajíci, hemžící se kolem nás, Berris v klidu, ale museli jsme trpělivě čekat až na nás přijde řada, když jsme si vylosovali poslední číslo. Berris byla opět velice šikovná a vše zvládla na jedničku, všechny disciplíny absolvovala s nejvyšší známkou a dokončila zkoušky v I. ceně s titulem CACT. A protože byla nejmladším účastníkem zkoušek, stala se celkovým vítězem KZV!

Ranní nástup účastníků KZV Nástup na slídění Voda

Vyhlášení zkoušek Berris hypnotizující zajíce na poli 2x I .cena CACT - Berris Deermount a Benton Honeymoon is Over

————————————————————————————————–

13. 7. 2013

Klubová výstava v Praze Uhřiněvsi

V sobotu 13. 7. 2013 se konala v areálu Kynologického centra Rychety na okraji Prahy poslední letošní klubová výstava všech plemen KCHLS. Výstavy se zúčastnila Kira ve třídě pracovní  a samozřejmě i  Berris ve třídě mladých, posuzovala je Ing. Jarmila Jindřichovská. Kira obdržela známku výborná 2,titul res CAC a Berris skončila také na druhém místě se známkou výborná 2.

Berris v kruhu, tř.mladých Kira v kruhu, tř.pracovní Berris v pohybu

——————————————————————————————————

29. 6. 2013

Intercanis Brno – MVP Brno

Heda a Berris - obě CAJC

Poslední červnová sobota patřila Mezinárodní výstavě v Brně, kam jsme se vypravili jen v dámském složení – já s Berris a Dana Pospíšilová s welššpringršpanělkou Hedou. Výstavy se zúčastnilo 39 kokrů, posuzoval pan Miloš Kašpar. Berris ve věku 1 rok a 3 dny byla pořád ve třídě mladých, ve které s námi byla ještě jedna fenka a získala ocenění V1, titul CAJC!

Berris v kruhu  Berris v pohybu  Berris Deermount, V1, CAJC

—————————————————————————————————-

11. 5. 2013

Zkoušky vloh Kozlany

Berris a její vítězná šunková kýta

V sobotu se u nás v Kozlanech  konaly za nepříliš vydařeného počasí zkoušky vloh. Na zkoušky nastoupilo 10 malých plemen a 4 velká plemena. Slídiče jsme zastupovaly my s Berris a Bart s panem Mahdalem, dále dva welšpringři, jeden křepelák a jeden retriever. I přes deštivé počasí bylo zvěře dost a všichni psi úspěšně zkoušky dokončili. Bart Deermount došel v II. ceně a Berris podala výborný výkon – získala plný počet 192 bodů a I. cenu! Tím, že byla nejmladším účastníkem zkoušek s plným počtem bodů, se stala celkovým vítězem zkoušek a vyhrála cenu starosty obce Kozlany šunkovou kýtu!!

              Berris na nástupu    Berris Deermount ZV I. cena, vítěz zkoušek

                          Berris Deermount ZV I.cena (vlevo), Bart Deermount ZV II.cena       Vítězové zkoušek vloh

———————————————————————————————-

26.-28. 4. 2013

Klubová a Speciální výstava KCHLS v Humpolci

Tak máme za sebou velký výstavní víkend. S Berris a Kirou jsme se už v pátek vypravili na výstavy KCHLS do Humpolce na závodiště Zlatá podkova. V sobotu posuzoval srbský rozhodčí Karlo Bala a v neděli anglický rozhodčí Tom Graham. Bohužel ani jednoho Berris nijak nenadchla a i přes pěkný posudek jsme skončili se známkou VD, ale za to mamina Kira se líbila a získala titul CAC a res CAC, čímž mile překvapila!

Kira, V 1 ,CAC, KV KCHLS  Kira, V2, res CAC, SV KCHLS  Berris při posuzování na SV KCHLSBerris 10 měs.        Kira a její CAC        Kira a Berris

A tohle se naší Berris zamlouvá daleko víc než hopsání na výstavě, má čím dál radši chlupaté aporty;-)

Relax po výstavě  Berris s aportem  Berris

————————————————————————————————————-

21. 4. 2013

O víkendu jsme se vydali na návštěvu za Bártem do Březůvek, abychom potrénovali na zkoušky vloh, kterých se zúčastní v květnu Berris i Bart. Oba sourozenci řádili spolu celé odpoledne a Bart nesl loučení se svojí sestřičkou velice těžce.

     Bart, Berris, Kira, Ambra (zleva)     Bart se svojí sestrou Berris (vpravo)     Bart Deermount, 10 měs.

———————————————————————————————-

14. 4. 2013

Konečně jaro!

První slunečné dny jsou konečně tady! Využili jsme krásného nedělního počasí a opožděně jsme vyrazili na výlet do Národní přírodní rezervace Větrníky nedaleko Kozlan, které navštěvujeme v období Velikonoc, kdy tu kvete plno konikleců a hlaváčků. Psí smečka bohužel musela zůstat na vodítku, protože se to kolem nás všude hemžilo zajícama, bažantama a srnčím.

Holky mezi hlaváčkama  Berris,Ambra,Kira  Kira mezi koniklecama     Závěrečná koupačka ve zbývajícím sněhu na Větrníkách  Berris ve sněhu  Berris

——————————————————————————————-

30. 3. 2013

Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích

Naše Berris v předvelikonoční sobotu 30.3. absolvovala svojí první výstavu. Ve věku 9 měsíců ve třídě mladých získala od paní rozhodčí Ing. J. Jinřichovské známku výborná 1 a titul CAJC! I když musíme do příště dopilovat lepší předvedení a trošku ještě pohubnout (na Berris je hold vidět, že jí chutná – jak podotkla paní rozhodčí), na první výstavu je to vynikající výsledek. Uvidíme jak se bude dařit na další výstavě v Humpolci 27.-28.4., připravujeme se také na první zkoušky.

Berris při posuzování Berris, tř.mladých Berris 9 měsíců

Berris a její kámoška Heda na výstavě a jejich spokojení páníčci :-) Berris, V1, CAJC Berris, V1, CAJC, MVP Č.Budějovice

 

———————————————————————————————–

2. 2. 2013

O víkendu jsme navštívili Mezinárodní výstavu DUOCACIB v Brně sice jen jako diváci, ale Berris jsme vzali s sebou, aby si zvykala na výstavní ruch, ze začátku byla ze všeho vykulená, ale z výstavy už odcházela jako ostřílený vystavovaný pes 🙂

Nástup fen o titul CACIB 020220131432 Berris 7měs.

———————————————————————————————————————————

Konec roku 2012

Po menších technických problémech na stránkách jsme konečně mohli přidat pár fotek z konce roku. Poslední dny v roce 2012 jsme strávili doma, sněhu moc nebylo, ale i tak jsme si užili plno vycházek a neseděli jen u cukroví a pohádek. Berris byla s námi poprvé na menším honu v Kozlanech a zvládla to výborně, roste z ní pěkný chytrolín.

070120132137 (800x600) Doplňování zásob do krmelců a zásypů 301220122094 (800x600)

311220122104 (600x800)  Berris a Kira Berris ochutnává vánoční stromeček

A takhle to vypadalo po svátkách…Berris a Artík 🙂

Berris Artík

———————————————————————————————————–

PF 2013

——————————————————————————————————————————————

prosinec 2012

Zima a je tu první sníh, který si poprvé užila hlavně Berris.

Ambra, Berris, Kira Berris 5 měsíců

A ve sněhu řádila i Tara (Blackberry Deermount) 🙂

Blackberry Deermount Blackberry Deermount

———————————————————————————————————————————————-

10.-11.11.2012

A je tu další hon…opět na bažanty a tentokrát jsme se s Ambinkou vydali do Pohořelic u Brna. Vynikající počasí a bohatý výřad – co víc si přát 😉

Společnost nám dělali velšíci

V neděli sluníčko pořád svítilo, tak  jsme si s celou psí smečkou udělali pohodovou dopolední vycházku.

Ambra, Kira, Berris (zleva) Kira se svojí dcerou Berris Berris


————————————————————————————————————————–

3.11.-5.11. 2012

O víkendu jsme navštívili Barta na chalupě v Březůvkách u Zlína. Se svojí ségrou Berris se hned poznal a řádili spolu celé odpoledne.

Bart (vlevo) a Berris Bart pečuje o Berris Kokří sraz - Aki, Bart, Berris, Ambra, Kira (zleva) :-)

Pozdravy nám poslaly Barny z Opavy a Bessy z Moravičan u Mohelnice. Děkujeme jejich majitelům!

Barny Deermount Bessy Deermount

V Krkonoších v Nové Pace mají ještě volné dva zlaté pejsky, štěňátka mají už 4 týdny.